چگونه یک توسعه دهنده وب شویم؟ (۱/۵)

توسعه وب حوزه ای است که با ورود تکنولوژی های جدید مانند نرم افزار های تلفن های هوشمند و تبلت ها در حال توسعه است. تقاضا برای افرادی که با ایجاد نرم افزار و برنامه های جدید آشنایی دارند بسیار بالاست.
یک توسعه دهنده وب شدن، استراتژی خوبی برای کسانی است که به تکنولوژی علاقه دارند، اما یادگیری مداوم و بروز بودن لازمه این امر است. اگر شما به دنبال این هستید که عنوان توسعه دهنده وب را به عنوان شغل خود انتخاب کنید، نیازمند یادگیری مجموعه ای از مهارت های مربوط به زبان های برنامه نویسی، ویرایش گرافیک و بازاریابی هستید.

این مقاله از پنج قسمت زیر تشکیل شده است:

مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب (۱/۵)

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۲/۵)

یادگیری طراحی گرافیک پروژه (۳/۵)

گسترش مهارت های خود (۴/۵)

گرفتن یک کار به عنوان یک توسعه دهنده وب (۵/۵)


۱- بدانید که کارفرمایان به دنبال چه هستند.

اکثر شرکت ها تمایل به استخدام برنامه نویسانی دارند که دارای چندین مهارت در زمینه کاری باشند.

– بسیاری از کارفرمایان به یک توسعه دهنده وب با مدرک لیسانس کامپیوتر علاقه دارند.
– مدرک مهندسی کامپیوتر، با آموزش مهارت های مورد نیاز برای توسعه وب(برنامه نویسی، طراحی وب، مدیریت پایگاه داده، شبکه و محاسبات ریاضی) فرد را آماده ورود به بازار کار می کند.
– بسیاری از توسعه دهندگان وب، به ازای گرفتن یک مدرک، مهارت های مورد نیاز را بدست می آورند. شما می توانید این مهارت ها را از طریق کلاس های آموزشی و کارآموزی در شرکت های طراحی سایت بدست آورید.
– برای مثال، شرکت مایکروسافت یک دوره آموزشی توسعه وب ارایه می دهد که نیازمند قبولی در آزمون پیش از دوره و داشتن ۲-۳ سال سابقه کاری است.
– درحالی که داشتن یک مدرک تحصیلی یا مدرک مرتبط مطلوب ترین راه است، توسعه دهندگان فریلنسر زیادی در بازار وجود دارند که درحال ایجاد کسب و کار های موفق می باشند.

۲- درک مهارت هایی از کامپیوتر که برای توسعه دهنده وب شدن مورد نیاز است.

توانایی طراحی گرافیک یک وب سایت ساده جزء حداقل هایی است که شما باید قادر به انجام آن باشید.

– شما باید با نحوه کارکرد وب و مفهوم برنامه نویسی در آن، آشنا باشید.
– زبان های برنامه نویسی زیادی وجود دارند که یک توسعه دهنده خوب باید شناختی از آن ها داشته باشد. شما باید بدانید که، چگونه در زبان های برنامه نویسی مختلف کدنویسی کنید و همچنین چه زمانی از آن ها استفاده کنید.
– زبان های برنامه نویسی جدید و واسط ها هر روز در حال گسترش هستند. شما نیاز دارید خود را به روز نگه دارید تا با روند پیشرفت فن آوری هماهنگ باشید.
– شما نیازمند دانستن برخی از جنبه های اساسی طراحی هستید: رنگ شناسی، طراحی واکنش گرا، استفاده از فونت ها و غیره. درحالی که شغل اصلی شما طراحی گرافیک نیست، شما باید بدانید که، چگونه می توان در هر زمان، یک وب سایت یا نرم افزار جذاب و کاربر پسند را طراحی کرد.

۳- درک این که، توسعه وب نیازمند یادگیری مهارت های زیادی است.

شما به مهارت های فردی مربوط به مشتریان و همچنین مقابله با استرس و کار در محیط شلوغ نیازمند هستید.

– مهارت های فردی یک جنبه مهم در حوزه توسعه وب است. شما باید روزانه با مشتریان، همکاران و شرکت در ارتباط باشید.
– دانستن این که، چطور با کسی که بد اخلاق است یا کسی که چیزی از تکنولوژی نمی داند، رفتار کنید، ضروری است.
– ممکن است با مشتریان یا اشخاصی مواجه شوید که آگاهی کمی از تکنولوژی دارند و نیازمند این هستند که، شما آموزش های لازم را برای توسعه کسب و کارشان بدهید.
– همچنین شما به کنترل استرس و مهارت های مدیریت زمان نیاز خواهید داشت. یک توسعه دهنده وب بودن نیازمند خواسته های زیادی است.
– شما ممکن است بصورت همزمان روی چندین پروژه کار کنید و زمان کمی برای انجام آن ها داشته باشید.
پایان قسمت اول.

نظر خود را ارسال کنید:

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.