چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۱/۳)

برنامه نویسی بسیار سرگرم کننده و مفید است، کمک می کند فردی خلاق باشید و فرصت های شغلی جدید برای شما ایجاد می کند.
اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه یک برنامه نویس شوید، در این مقاله توضیح خواهیم داد، از کجا باید شروع کنید و چه منابعی در این مسیر به شما کمک می کنند.

این آموزش از سه قسمت زیر تشکیل شده است:

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۱/۳)

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۲/۳)

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۳/۳)


languages

۱- یک زبان برنامه نویسی انتخاب کنید.

برنامه نویسی کامپیوتر در اصل مجموعه ای از دستور العمل های نوشته شده است که کامپیوتر به شرح زیر انجام می دهد.

این دستور العمل ها می توانند توسط زبان های متفاوتی نوشته شوند، هر کدام از این زبان ها در حقیقت تنها در روش سازماندهی دستور العمل ها و متن ها با یکدیگر تفاوت دارند. زبان های مختلف تمایل دارند، برای ایجاد برنامه های متفاوت مورد استفاده قرار گیرند، با این حال، زبانی را انتخاب کنید که احساس خوبی نسبت به آن داشته باشید و مربوط به زمینه مورد علاقه شما باشد. شما همیشه می توانید در آینده زبان های بیشتری را یاد بگیرید.


c-c++

۲- بررسی زبان های c#، c++، c و زبان های وابسته.

این زبان ها معمولا برای ایجاد برنامه های کامپیوتری استفاده می شوند. c و ++c زبان های پایه و مناسبی هستند اما #c بسیار رایج تر است.


java-js

۳- بررسی جاوا و جاوا اسکریپت.

اگر شما به ایجاد افزونه های تحت وب و نرم افزار های موبایل علاقه دارید، جاوا و جاوا اسکریپت، زبان های خوبی برای یادگیری هستند. در حال حاضر این دو زبان دارای طرافداران بسیاری هستند، بنابراین یادگیری این زبان ها مفید است.


python

۴- یادگیری پایتون.

یک زبان تطبیق پذیر که بطور گسترده در چندین سیستم استفاده می شود، پایتون یک زبان عالی برای یادگیری است. برخی برنامه نویسان این زبان را به افراد مبتدی توصیه می کنند، پس آن را امتحان کنید!


php

۵- بررسی پی اچ پی (PHP).

پی اچ پی معمولا برای برنامه نویسی تحت وب استفاده می شود و در زمینه هک خیلی کاربرد دارد، این زبان برای یادگیری نسبتا راحت است و از زبان های پرطرفدار به شمار می رود.


others

۶- بررسی زبان های دیگر.

تعداد زیادی زبان برنامه نویسی با کاربرد های متفاوت وجود دارد. اگر شما می خواهید برنامه نویسی را به عنوان شغل خود انتخاب کنید، شما قطعا نیاز به یادگیری بیش از یک زبان خواهید داشت، پس از همین امروز یادگیری را شروع کنید!

بهترین راه برای یک انتخاب خوب، مشاهده تبلیغات و آگهی های مربوط به استخدام برنامه نویس، برای مرتب کردن لیست زبان های مد نظر شما جهت یادگیری است، همچنین می توانید به زبان هایی که در حال حاضر متقاضی بیشتری دارند نیز توجه داشته باشید.
پایان قسمت اول.

نظر خود را ارسال کنید:

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.