چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۲/۳)

در قسمت اول مقاله، در مورد انواع زبان های برنامه نویسی و خصوصیات هر کدام توضیحاتی داده شد، حال پس از انتخاب زبان مدنظر خود باید یادگیری آن را شروع کنید. در این مقاله، در مورد انواع روش های یادگیری برنامه نویسی، توضیحاتی داده خواهد شد.

این آموزش از سه قسمت زیر تشکیل شده است:

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۱/۳)
چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۲/۳)
چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۳/۳)


go-to-class

۱- در مورد رفتن به کلاس فکر کنید.

در حالی که اکثر شرکت ها برای استخدام برنامه نویس توجه بیشتری به مهارت های شما دارند، این خوب است که برای افزایش اعتبار خود، مهارت های بیشتری کسب کنید، شما می توانید قبل از اقدام برای پیدا کردن کار، شروع به یادگیری مهارت های مورد نیاز کنید، البته در این زمینه می توانید از افراد با تجربه مشورت بگیرید.

یکی از راه های یادگیری برنامه نویسی، انتخاب رشته کامپیوتر و گرفتن مدارک دانشگاهی این رشته است.


online-university

۲- یادگیری از طریق دوره های آموزشی آنلاین.

می توانید برای تحصیل و گرفتن مدرک، یک دانشگاه مجازی را انتخاب کنید و یا در دوره هایی که توسط موسسه های آموزشی برگزار می شود، ثبت نام کنید. شما می توانید تعداد بسیاری از زبان های برنامه نویسی را از طریق همین کلاس ها یاد بگیرید.


google-university

۳- سعی کنید از ابزارهای آنلاین استفاده کنید.

از خدمات رایگانی مانند کنسرسیوم دانشگاه گوگل و یا شبکه توسعه دهندگان موزیلا برای افزایش دانش و مهارت های برنامه نویسی خود استفاده کنید. این شرکت ها برای پیشرفت و توسعه سرویس های خود به توسعه دهندگان بیشتری نیاز دارند. منابع مطالعاتی که این شرکت ها در اختیار شما می گذارند را می توان به عنوان یکی از بهترین منابع موجود در وب به شمار آورد.


online-tutorials

۴- یادگیری با استفاده از آموزش های آنلاین.

اکثر برنامه نویسانی که در وب فعالیت می کنند، دارای وب سایت شخصی هستند و به شما اصول اولیه را برای شروع آموزش می دهند. خواندن این آموزش ها به شما کمک خواهد کرد، زبان برنامه نویسی که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید.

کلاس های آنلاین زیادی که بصورت رایگان برنامه نویسی را آموزش می دهند، در دسترس هستند. آکادمی خان، برنامه نویسی کامپیوتر را با استفاده از آموزش های روان و فیلم های آموزشی تدریس می کند. کد آکادمی نیز منبع مطالعاتی رایگان دیگری است. در این وب سایت آموزش هایی بصورت مرحله به مرحله قرار داده شده است.


young-learn

۵- شروع برنامه نویسی برای جوان تر ها، اگر توانایی دارید.

برنامه هایی برای آموزش برنامه نویسی به افراد نوجوان و خردسال پیاده سازی شده است. برنامه هایی مانند Scratch خیلی مفید هستند و برای شما طراحی شده اند، این زبان ها برای شما انتخاب آسانی خواهند بود(مانند زبان های دیگر).
پایان قسمت دوم.

نظر خود را ارسال کنید:

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.