چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۳/۳)

بعد از انتخاب زبان برنامه نویسی دلخواه و یادگیری آن، شما نیاز خواهید داشت آنچه را که آموخته اید بصورت مداوم تمرین و تکرار کنید، استفاده از کتاب های خود آموز، تعریف پروژه هایی برای انجام دادن و یادگیری زبان های جدید از جمله اقداماتی است که می توانید انجام دهید.

این آموزش از سه قسمت زیر تشکیل شده است:

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۱/۳)
چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۲/۳)
چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ (۳/۳)


learn-with-book

۱- با یک کتاب خوب یا آموزشی در مورد برنامه نویسی شروع کنید.

یک کتاب خوب و کاربردی در زمینه زبان برنامه نویسی مورد علاقه خود، تهیه کنید. بررسی هایی که در سایت آمازون و سایت های مشابه در مورد کتاب ها انجام می گیرد، به شما در تشخیص مفید بودن یک کتاب کمک می کنند.


interpreter

۲- یک مترجم برای زبان مد نظر خود تهیه کنید.

یک مترجم تنها یک برنامه کامپیوتری دیگر است، درحقیقت این برنامه دستوراتی را که شما با استفاده از زبان برنامه نویسی مدنظر خود می نویسید، به زبان قابل فهم برای کامپیوتر تبدیل می کند. برنامه های زیادی در دسترس هستند و شما بر حسب نیاز می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.


read-book

۳- کتاب مطالعه کنید.

مثال هایی که در کتاب آورده شده اند را در نرم افزار مترجم تایپ کنید و نتیجه کار را ببینید. سعی کنید تغییری در مثال ها ایجاد کنید و برنامه های جدیدی بنویسید.


code

۴- سعی کنید ایده های خود را به شکل یک برنامه کاربردی در کنار هم قرار دهید.

با برنامه های ساده شروع کنید، مثل یک برنامه برای تبدیل ارز، و کم کم سعی کنید، برنامه های پیچیده تری ایجاد کنید و همواره مطالعه و یادگیری در زمینه زبان برنامه نویسی مدنظرتان را ادامه دهید.


new-language

۵- زبان دیگری را یاد بگیرید.

زمانی که شما برنامه نویسی در زبان اول خود را شروع می کنید، ممکن است بخواهید زبان دومی را نیز یاد بگیرید. در صورتی که شما الگوی متفاوتی را انتخاب کنید، بیشتر از یادگیری زبان برنامه نویسی دوم خواهید آموخت. به عنوان مثال، اگر شما در ابتدا زبان C یا جاوا را یاد گرفته باشید، بعد از یادگیری یکی از این زبان ها می توانید، به سراغ زبان پرل(Perl) یا پایتون(Python) بروید.


try-new-language

۶- ادامه دادن برنامه نویسی و تلاش برای یادگیری چیزهای جدید!

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس خوب، شما باید همواره به روز باشید و با تکنولوژی های جدید آشنا شوید. این یک فرایند یادگیری مداوم است، و شما باید همیشه در حال یادگیری زبان های جدید باشید، الگو های جدید، و از همه مهم تر: برنامه نویسی چیزهای جدید!
منبع

نظر خود را ارسال کنید:

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.